Magnéziový olej ve spreji

flexi

Pro zdraví vašich kloubů

Magnesium Oil Flexi spray je kombinací přírodního hořčíku s OmniMSM ®- dimethylsulfonem, extraktem z harpagofytu ležatého,extraktem z plodů libavky poléhavé a eukalypkového oleje. Tato formulace dlouhodobě testovaná formulace při denním používání sprej pomáhá udržovat funkčnost svalů a flexibilitu kloubů.

Hořčík je základním prvkem pro správné fungování lidského organismu. Hořčík pomáhá vyřešit více jak 800 různých zdravotních problémů. Jedná se o úžasný přírodní minerál, který zbavuje tělo nadměrného napětí

icon1
icon2
icon3
icon4

Hořčík pomáhá tělu vstřebávat vápník, který je důležitý pro zpevňování a posilování měkkých tkání a svalů. Když se ve starší době kamenné lidské tělo formovalo do dnešní podoby, mělo poměr vápníku a hořčíku 1:1. Důsledkem dnešních stravovacích návyků, zejména západní kultury, je tento poměr až 20:1. Magnezium Oil Original Sprey pomáhá vyrovnat tento deficit způsobený moderní stravou a stresujícím životním stylem.

Klinické testy ukázaly, že hořčík, který se do těla absorbuje kůží transdermálně vyživuje každou buňku. Další studie provedená v UK ukázala, že Magnezium Oil zvyšuje množství hořčíku v buňkách pětkrát rychleji než obyčejné tablety a kapsle.

Magnesium Oil Originál Sprey obsahuje hořčík farmaceutické čistoty.

EasyBody™ chlorid hořečnatý je zcela ionizovaný pro efektivní vstřebání a uchování v těle. To znamená, že tento základní minerál se vstřebá do kožní tkáně, bezprostředně vnikne do buněk a efektivně doplní ztráty hořčíku způsobené pocením a stresem.

Magnesium Oil Originál Sprej je univerzální přípravek. Jeho unikátnost spočívá v tom, že může být užíván kýmkoli. Spray doporučujeme i ženám během těhotenství, mateřství, dětem, diabetikům, celiakům, veganům i vegetariánům.

EasyBody™ Magnezium Oil Originál Spray je všestranný sprej, který může být nanášen na jakoukoli část lidského těla za účelem zvýšení celkové hladiny hořčíku.

Naše těla jsou uzpůsobena k přijímání základních minerálů skrze konzumaci ořechů, celozrnného a tmavého pečiva, v malém množství, ale několikrát denně. Bohužel se zastoupení hořčíku v naší stravě dramaticky snížilo. To ovšem není způsobeno pouze tím, co jíme, ale i jak jídlo, které jíme, vyrábíme. Málokdo se snaží hořčík doplňovat. Doplňování hořčíku formou potravinových doplňků má účinek, ale zajišťuje velmi pomalý proces zvýšení hladiny hořčíku v buňkách.

Pro dobrý celkový zdravotní stav doporučujeme užívat až 10 – 20 nástřiků Magnesium Oil Originál Sprej denně. Nejjednodušší způsob je udělat si z aplikace ranní a večerní návyk.

Aplikujte na tělo postupně 5 – 10 až 20 nástřiků dle potřeby a důkladně vmasírujte. Nejvhodnější čas pro aplikaci je po sprše či koupeli, kdy je pokožka zahřátá a její póry jsou otevřené, což napomáhá absorpci.

Tento sprej je vhodný pro lidi jakéhokoli věku. Pro děti doporučujeme snížit dávku na polovinu, protože potřebují doplňovat menší množství hořčíku než dospělí.

Pocit mravenčení či štípání je během prvních aplikací naprosto normální a je známkou nedostatku hořčíku. Tento problém postupně vymizí tím, jak se hladina hořčíku v těle bude zvyšovat.

Magnesium Oil Originál Sprej může být užíván i orálně ke snížení tvorby plaku a podpory zdraví dásní. Jednoduše aplikujte jednu či dvě dávky přímo do úst před čištěním zubů. Sprej může mít projímavé účinky, proto jej doporučujeme nepolykat.

Obsah složek : na jednu dávku ( 10 postřiků – 1,87 ml ) DDD

Hořčík 66 mg 23 %

OmniMSM ®- dimethylsulfon 9,4 mg *

Extrakt z harpagofytu ležatého 7,1 mg *

Extrakt z plodu libavky poléhavé 0,57 mg *

Eukaliptový olej 0,23 mg *

Extrakt z rozmarýny lékařské *

Doporučená dávka není stanovena

Další složky : čištěná voda

INCI : Aqua, Magnesium chloride hexahydrate, Aesculus hippocastanum extact, OptiMSM ® – dimethylsulfon, Acetyl Glukosamine, OmniMSM ®- Dimethyl sulfone, Mentha piperita oil, Rosmarinus officinalis leaf oil, Limonele, Linalool

1. Co je magnesiový olej EasyBody™

V prvé řadě je třeba vysvětlit : magnéziový olej není dle chemické definice olej. Jedná se o vysoce sycený vodný roztok chloridu hořečnatého hexahydrátu. Vysoký obsah chloridu hořečnatého dává roztoku jemnou, hladkou olejovou konzistenci.

2. Co znamená pociťuji- li štípání při aplikaci spraye ?

Aplikace spreje může štípat, pokud je hladina hořčíku v těle nízká. Protože hořčík má velké molekuly, může absorpce velmi pálit. Je důležité vědět, že toto není alergická reakce. Na magnesium nemůžete mít alergii, protože to je látka přirozeně přítomná v lidském těle a je zásadní pro zdraví.

Další faktor, který může ovlivnit tuto reakci je množství použité na určitou oblast pokožky. Doporučujeme dvě až tři aplikace na jednu oblast a maximálně dvacet dávek za den. Jestliže máte suchou či podrážděnou pokožku, můžete pálení pociťovat silněji.

Tato reakce se bude snižovat tím, jak se hladina hořčíku ve vašem těle bude zvyšovat.

Transdermální (aplikovaný skrze kůži) magnezium napomáhá zvyšovat hladinu hořčíku až pětkrát rychleji než potravinové doplňky. Ke zmírnění výše zmíněné reakce doporučujeme řídit se následujícími radami:

(1)Aplikujte pouze 2-3 nástřiky na jednotlivá místa a důkladně vmasírujte.

(2)Aplikujte sprej po sprše na vlhkou pokožku, dokud jsou póry pokožky otevřené.

(3)Střídejte části těla, na které sprej aplikujete, abyste zvýšili celkovou hladinu hořčíku v těle.

(4)Klíčem je aplikovat menší množství ale častěji. Někdy je nejlepší aplikovat jednu dávku, vmasírovat, chvíli počkat a poté aplikovat další dávku.

Olej aplikujte, dokud je vám to příjemné. Hořčík, který je absorbovaný kůží, cirkuluje po celém těle, proto není třeba jej aplikovat pouze na jednom místě. Jakmile se začne hladina hořčíku v těle zvyšovat, začnete pociťovat, že citlivost pokožky na aplikaci oleje se snižuje.

Šetrným řešením pro zvyšování hladiny hořčíku v těle může být aplikace tenkých vrstev. Přidání EasyBody™ oleje nebo vloček do koupele snižuje koncentraci roztoku, který zvyšuje celkovou hladinu hořčíku.

TIP : pro citlivou pleť používejte Magnesiový Olej Sensi Spray nebo koupel v Magnesiových vločkách nebo Oleji.

3. Jaký je rozdíl mezi pěti nabízenými oleji EasyBody™ ve spreji?

Original je čistý magnéziový olej bez dalších aktivních látek a přísad. Je vhodný pro kohokoli včetně dětí a těhotných žen. Tento sprej je čistý roztok hořčíku, tak, jak je vytěžen ze země. Je nazýván olejem díky jeho hygroskopickým vlastnostem, což znamená, že se chová jako olej. Originál Spray je 31% koncentrát hořčíku. 10 aplikací poskytuje 285 mg (76 % doporučené denní dávky) optimálně absorbovatelného hořčíku.

Sensi sprej obsahuje Hořčík, OptiMSM ® – dimethylsulfon Další složky : čištěná voda

Magnesiový spray Sensi byl formulován pro osoby s citlivou pletí. Má nižší obsah hořčíku a obsahuje OptiMSM ® – dimethylsulfon, nejčistší zdroj přírodní síry s mnoha pozitivními účinky na pokožku a tkáně.

Dream spray obsahuje Hořčík, Propylenglykol, OptiMSM ® – dimethylsulfon, N- acetyl – D – glukosamin, extrakt z chmele otáčivého, extrakt z květů levandule lékařské, extrakt z majoránky zahradní Další složky : čištěná voda

Magnesiový spray Dream pomáhá díky vysokému obsahu extraktu z chmele a dalších složek k klidnému spánku.

Sport spray obsahuje  Magnesiový olej, extrakt z kaštanu, N- acetyl – D – glukosamin, OmniMSM ®- dimethylsulfon, extraktu z máty peprné a rozmarýny lékářské. Další složky : čištěná voda

Použití Magneziového oleje Sport je účinnou pomocí při tréninku, během tréninku a při rekonvalescenci. Směs účinných látek s vysokým obsahem aescinu v extraktu z kaštanu, pomáhá oddalovat únavu a zabraňovat křečím.

Flexi spray obsahuje hořčík, OptiMSM ® – dimethylsulfon, extrakt z harpagofytu ležatého, extrakt z plodů libavky poléhavé, eukalyptový olej. Veškeré tyto složky zlepšují zdraví kloubů. Další složky : čištěná voda

Magnesiový spray Flexi obsahuje směs, skládající se ze složek zlepšují zdraví kloubů. Zlepšují hybnost a působí příznivě na otoky.

4. Jaký je rozdíl mezi Magnéziovým olejem do koupele a Magnesiovými vločkami do koupele ?

Hlavním rozdílem mezi Magnesiovým olejem a vločkami je koncentrace hořčíku. Magnéziový olej obsahuje 31 % hořčíku, zatímco Magnéziové vločky 47 %.

Koupel z Magnéziových vloček poskytuje tělu vyšší obsah hořčíku než Magnéziový Olej do koupele. Na druhou stranu Magnesiový olej do koupele je šetrnější pro pokožku, tudíž je lepší volbou pro citlivou či podrážděnou pokožku.

5. Mohu se hořčíkem předávkovat?

Při užívání transdermálního (aplikovaného přímo skrze kůži) hořčíku se nemusíte předávkování obávat. Předávkování se nemusíte obávat ani v případě, že přípravek užíváte orálně. Jestliže máte v těle dostatek hořčíku, přípravek má projímavé účinky.

Pro lidské tělo je ideální, když je poměr hořčíku a vápníku 1:1 nebo 2:1. Dnešní strava, zejména ta v západních zemích ale obsahuje vyšší podíl vápníku a to až dvacetinásobný. Doplňování hořčíku je pro nás tedy nezbytné. Podívejme se na to z buněčné úrovně. Buňky jsou obklopené vápníkem, protože ho nezbytně potřebují k aktivaci mnoha biochemických procesů. Pro opětovný návrat do relaxovaného stavu musí buňka uvnitř obsahovat dostatečné množství hořčíku, který pomáhá vypumpovat vápník zpět mimo buňku a tím umožní dokončení cyklu a návrat do klidového stavu. Pokud nemá buňka dostatek hořčíku, nemůže účinně transportovat vápník ven a proto nebude schopná vstoupit do klidové fáze cyklu. Je však velice obtížné doplnit dostatečné množství hořčíku užíváním potravinových doplňků.

Lidské tělo je nastaveno tak, že jestliže přijme více hořčíku, než je schopné zpracovat, tak jej vyloučí. K tomuto procesu nemusí docházet pouze v případě vážného onemocnění ledvin. Mark Sircus M.D. ve své knize Transdermal Magnesium Therapy, uvádí, že problémy s předávkováním hořčíkem nastávají pouze v případě je – li podáván nitrožilně.

6. V čem je hořčík rozpuštěn v našich Magnéziových olejích ?

Ložisko Chloridu hořečnatého je rozpuštěno v pramenité vodě, která je pumpována z podzemí 1,5 – 1,7 km pod povrchem země. Následně je výsledný
roztok vypumpován na povrch země. Tento roztok obsahuje 31-32 % hořčíku, což je maximální koncentrace, ve které hořčík znovu nekrystalizuje. Roztok, který vypumpujeme na povrch přímo z ložiska je zároveň výsledným produktem Magnesium Oil Originál spray. Do tohoto produktu se nepřidávají žádné jiné aktivní látky, což z něj činí maximálně čistý, přírodní a univerzálně použitelný sprej.

7. Je bezpečné užívat vaše přípravky orálně?

Naše hořčíkové vločky, sprej i roztok do koupele jsou naprosto bezpečné pro orální užití. Naše produkty jsou farmakologicky čisté díky zdroji, ze kterého hořčík čerpáme. Jsou naprosto bezpečné pro konzumaci a používají se jako alternativa pro chlorid sodný v organické dětské výživě.

Nicméně hořčík je přírodní lék na uvolnění a při užití vyššího množství orálně může mít projímavé účinky. Užívání hořčíku transdermálně (skrze kůži) nezpůsobuje projímavé účinky, protože hořčík není zpracováván trávicím traktem, tudíž můžete tímto způsobem bez rizika užívat větší množství našich přípravků. Provedené testy navíc prokázaly, že transdermální užívání hořčíku napomáhá jeho zpracování až pětkrát rychleji než v případě potravinových doplňků.

8. Beru pravidelně léky, byly zjištěné nějaké kontradikce?

Užívání našich produktů nezpůsobuje kontradikce s žádnými léky.

9. Mohu užívat transdermální magnézium během těhotenství?

Ano. V tomto období je hořčík velmi důležitý jak pro matku, tak pro dítě. Děti se rodí s dvakrát vyšším množstvím hořčíku než vápníku, díky čemuž jsou tak pružné a jejich pokožka tak elastická a jemná. Během těhotenství je potřeba se vyhýbat esenciálním olejům. Naše spreje Flexi, Sport a Dream obsahují esenciální oleje. Naše produkty bez přidaných esenciálních olejů jsou velmi vhodné během těhotenství.

Magnesium Oil Originál sprej, Magnéziové Vločky a Magnesiový Olej obsahují pouze přírodní roztok hořčíku a jedná o produkty farmaceutické čistoty. V současné době není známo žádné omezení v dávkování těchto produktů.