Magnéziový Olej Spray

Sport

Vaše pomoc při tréninku a rekonvalescenci

Magnézium je základním prvkem pro správné fungování lidského organismu. Hořčík  se účastní  více než  800 různých biochemických reakcí a je přírodní relaxant. Jedná se o úžasný přírodní minerál, který zbavuje tělo nadměrného napětí. Hořčík je klíčový prvek, který pomáhá tělu vstřebávat vápník, který je důležitý pro zdraví kostí a zároveň pomáhá zpevňovat a posilovat měkké tkáně a svaly.

Magnéziový Olej Sport Spray je kombinace obsahující  magnéziový olej,  N- acetyl – D – glukosamin, OptiMSM ®- dimethylsulfon, extrakt z máty peprné a rozmarýny lékařské. Použití Magnéziového Oleje Sport je účinnou pomocí při tréninku, během tréninku a při rekonvalescenci.

EasyBody™ Magnéziový Olej Sport je vhodný i pro užití ve sportu a neobsahuje žádnou složku, která je uvedena na seznamu zakázaných látek WADA.

EasyBody™ Magnéziový Olej Sport Spray je 100 % přírodní výrobek.

icon1
Až 80 denních dávek
icon2
Pro rekreační sportovce i profesionály
icon3
100% přírodní produkt
icon4
Rychlejší vstřebávání než tablety

Magnézium je minerál, který má přímý vliv na optimální kontrakci svalů, pevnost kostí, produkci energie a distribuci kyslíku do buněk. Jedná se o klíčové faktory pro podání maximálního výkonu každého sportovce. EasyBody ™ transdermální magnézium nahradí hořčík, ztracený potem díky zrychlenému metabolismu při namáhavé činnosti rychleji než jakákoliv orální forma suplementace.
Hořčík je vstřebáván přímo kožní tkání, efektivně doplňuje hladinu hořčíku a tím umožní svalům přirozeně a rychleji regenegovat.
Bez hořčíku není možné v těle produkovat Adenosintrifosfát ( ATP), který je zcela zásadní pro produkci aerobní energie v těle. Nízká hladina hořčíku vede k tomu, že tělo začne produkovat energii anaerobně, spalováním glukózy což je neefektivní proces jehož vedlejším produktem je laktát – kyselina mléčná. Kyselina mléčná snižuje svalovou sílu, zhoršuje koordinaci a je zdrojem fyzické i psychické únavy.

EasyBody™ Magnézium Olej Sport Spray je všestranný spray, který může být nanášen na jakoukoli část lidského těla za účelem zvýšení celkové hladiny hořčíku. Málokdo se snaží hořčík doplňovat. Doplňování hořčíku formou potravinových doplňků má účinek, ale zajišťuje velmi pomalý proces zvýšení hladiny hořčíku v buňkách.

EasyBody™ Magnézium Olej Sport Spray doporučujeme užívat před tréninkem, během tréninku i po tréninku. Aplikujte na tělo postupně  10  nástřiků, zvyšujete dle potřeby a důkladně vmasírujte. Spray je vhodný pro aktivní osoby,  jakéhokoli věku a sportovního odvětví. Doplňování hořčíku transdermálně pomáhá zabraňovat vzniku svalových křečí.

Pocit mravenčení či štípání je během prvních aplikací naprosto normální a je známkou nedostatku hořčíku. Tento problém postupně vymizí tím, jak se hladina hořčíku v těle bude zvyšovat.

Upozornění :  Magnéziový Olej Sport Spray neužívejte v blízkosti očí a otevřených ran. Magnéziový Olej  Sport obsahuje esenciální oleje, proto není vhodný užívat v průběhu těhotenství.

Obsah složek : na jednu dávku ( 10 postřiků – 1,87 ml)

DDD

Hořčík 65 mg                                     22,5 %

Extrakt jírovce maďalu                  4,5  mg *

N- acetyl – D – glukosamin          3,0  mg *

OmniMSM ®- dimethylsulfon     1,5  mg *

Extrakt z máty peprné                   0,3  mg *

Extrakt z rozmarýny lékařské      0,15 mg*

*Doporučená dávka není stanovena

Další složky : čištěná voda

INCI : Aqua, Magnesium chloride hexahydrate, Aesculus hippocastanum extact, OptiMSM ® – dimethylsulfon, Acetyl Glukosamine, OmniMSM ®- Dimethyl sulfone, Mentha piperita oil, Rosmarinus officinalis leaf oil, Limonele, Linalool

1. Při aplikaci oleje na pokožku někdy pociťuji proštipování ?

Aplikace spraye může štípat, pokud je hladina hořčíku v těle nízká. Je důležité vědět, že toto není alergická reakce. Na magnézium nemůžete mít alergii, protože to je látka přirozeně přítomná v lidském těle a je zásadní pro zdraví.

Další faktor, který může ovlivnit tuto reakci je množství použité na určitou oblast pokožky. Doporučujeme dvě až tři aplikace na jednu oblast a maximálně dvacet dávek za den. Jestliže máte suchou či podrážděnou pokožku, můžete pálení pociťovat silněji.

Tato reakce se bude snižovat tím, jak se hladina hořčíku ve vašem těle bude zvyšovat.

Transdermální (aplikovaný skrze kůži) magnézium napomáhá zvyšovat hladinu hořčíku až pětkrát rychleji než potravinové doplňky. Ke zmírnění výše zmíněné reakce doporučujeme řídit se následujícími radami:

(1) Aplikujte pouze 2-3 nástřiky na jednotlivá místa a důkladně vmasírujte.

(2) Aplikujte spray  po sprše na vlhkou pokožku, dokud jsou póry pokožky otevřené.

(3) Střídejte části těla, na které sprej aplikujete, abyste zvýšili celkovou hladinu hořčíku v těle.

(4) Klíčem je aplikovat menší množství ale častěji. Někdy je nejlepší aplikovat jednu dávku, vmasírovat, chvíli počkat a poté aplikovat další dávku.

Olej aplikujte, dokud je vám to příjemné. Hořčík, který je absorbovaný kůží, cirkuluje po celém těle, proto není třeba jej aplikovat pouze na jednom místě. Jakmile se začne hladina hořčíku v těle zvyšovat, začnete pociťovat, že citlivost pokožky na aplikaci oleje se snižuje.

Šetrným řešením pro zvyšování hladiny hořčíku v těle může být aplikace tenkých vrstev. Přidání EasyBody™ oleje nebo vloček do koupele snižuje koncentraci roztoku, který zvyšuje celkovou hladinu hořčíku.

TIP : pro citlivou pleť používejte Magnéziový Olej Sensi nebo koupel v Magnéziových Vločkách nebo Oleji. 

2. Jaký je rozdíl mezi pěti nabízenými oleji EasyBody™ ?

Original je čistý magnéziový olej bez dalších aktivních látek a přísad. Je vhodný pro kohokoli včetně dětí a těhotných žen. Tento spray je čistý roztok hořčíku. Je nazýván olejem díky jeho hydroskopickým vlastnostem, což znamená, že se chová jako olej. Original Spray je 31% koncentrát hořčíku. 10 aplikací poskytuje 285 mg (76 % doporučené denní dávky) optimálně absorbovatelného hořčíku.

Sensi Spray obsahuje Hořčík, OptiMSM ® – dimethylsulfon Další složky : čištěná voda

Magnéziový Spray Sensi byl formulován pro osoby s citlivou pletí. Má nižší obsah hořčíku a obsahuje OptiMSM ® – dimethylsulfon, nejčistší zdroj přírodní síry s mnoha pozitivními účinky na pokožku a tkáně.

Dream Spray obsahuje Hořčík, Propylenglykol, OptiMSM ® – dimethylsulfon, Nacetyl – D – glukosamin, extrakt z chmele otáčivého, extrakt z květů levandule lékařské, extrakt z majoránky zahradní Další složky : čištěná voda

Magnéziový Spray Dream pomáhá díky vysokému obsahu extraktu z chmele a dalších složek k klidnému spánku.

Sport Spray obsahuje Magnéziový olej, extrakt z kaštanu, N- acetyl – D – glukosamin, OmniMSM ®- dimethylsulfon, extraktu z máty peprné a rozmarýny lékářské. Další složky : čištěná voda

Použití Magnéziového Oleje Sport je účinnou pomocí při tréninku, během tréninku a při rekonvalescenci. Směs účinných látek s vysokým obsahem aescinu v extraktu z kaštanu, pomáhá oddalovat únavu a zabraňovat křečím.

Flexi Spray obsahuje hořčík, OptiMSM ® – dimethylsulfon, extrakt z harpagofytu ležatého, extrakt z plodů libavky poléhavé, eukalyptový olej. Veškeré tyto složky zlepšují zdraví kloubů. Další složky : čištěná voda

Magnéziový Spray Flexi obsahuje směs, skládající se ze složek zlepšují zdraví kloubů. Zlepšují hybnost a působí příznivě na otoky.

3. Jaký je rozdíl mezi Magnéziovým olejem do koupele a Magnéziovými vločkami do koupele ?

Hlavním rozdílem mezi Magnesiovým olejem a vločkami je koncentrace hořčíku. Magnéziový olej obsahuje 31 % hořčíku, zatímco Magnéziové vločky 47 %.

Koupel z Magnéziových Vloček poskytuje tělu vyšší obsah hořčíku než Magnéziový Olej do koupele. Magnéziový Olej do koupele je vhodnější  pro citlivou nebo podrážděnou pokožku.

4. Mohu se hořčíkem předávkovat?

Při užívání transdermálního ( vstřebávaného pokožkou) hořčíku se nemusíte předávkování obávat. Předávkování se nemusíte obávat ani v případě, že přípravek užíváte orálně. Jestliže máte v těle dostatek hořčíku, přípravek má projímavé účinky.

Pro lidské tělo je ideální, když je poměr hořčíku a vápníku 1:1 nebo 2:1. Dnešní strava, zejména ta v západních zemích ale obsahuje vyšší podíl vápníku a to až dvacetinásobný. Doplňování hořčíku je pro nás tedy nezbytné. Podívejme se na to z buněčné úrovně. Buňky jsou obklopené vápníkem, protože ho nezbytně potřebují k aktivaci mnoha biochemických procesů. Pro opětovný návrat do relaxovaného stavu musí buňka uvnitř obsahovat dostatečné množství hořčíku, který pomáhá vypumpovat vápník zpět mimo buňku a tím umožní dokončení cyklu a návrat do klidového stavu. Pokud nemá buňka dostatek hořčíku, nemůže účinně transportovat vápník ven a proto nebude schopná vstoupit do klidové fáze cyklu. Je však velice obtížné doplnit dostatečné množství hořčíku užíváním potravinových doplňků.

Lidské tělo je nastaveno tak, že jestliže přijme více hořčíku, než je schopné zpracovat, tak jej vyloučí. K tomuto procesu nemusí docházet pouze v případě vážného onemocnění ledvin. Mark Sircus M.D. ve své knize Transdermal Magnesium Therapy, uvádí, že problémy s předávkováním hořčíkem nastávají pouze v případě je – li podáván nitrožilně.

5. V čem je hořčík rozpuštěn v našich Magnéziových olejích ?

Ložisko chloridu hořečnatého je rozpuštěno v pramenité vodě, která je pumpována z podzemí 1,5 – 1,7 km pod podvrchem země. Výsledný roztok vypumpován na povrch země. Tento roztok obsahuje 31-32 % hořčíku, což je maximální koncentrace, ve které hořčík znovu nekrystalizuje. Roztok, který vypumpujeme na povrch přímo z ložiska je zároveň výsledným produktem  pro Magnézium Olej Original Spray. Do tohoto produktu se nepřidávají žádné jiné aktivní látky, což z něj činí maximálně čistý, přírodní a univerzálně použitelný spray.

6. Je bezpečné užívat vaše přípravky orálně?

Naše hořčíkové vločky, spray  i roztok do koupele jsou naprosto bezpečné pro orální užití. Naše produkty jsou zcela čisté díky zdroji, ze kterého hořčík čerpáme.

Nicméně hořčík je přírodní lék na uvolnění a při užití vyššího množství orálně může mít projímavé účinky. Užívání hořčíku transdermálně ( prostřednictvím pokožky ) nezpůsobuje projímavé účinky, protože hořčík není zpracováván trávicím traktem, tudíž můžete tímto způsobem bez rizika užívat větší množství našich přípravků. Provedené testy navíc prokázaly, že transdermální užívání hořčíku napomáhá jeho zpracování až pětkrát rychleji než v případě potravinových doplňků.

7. Beru pravidelně léky, byly zjištěné nějaké kontradikce?

Užívání našich produktů nezpůsobuje kontradikce s žádnými léky.

8. Mohu užívat transdermální magnézium během těhotenství?

Ano. V tomto období je hořčík velmi důležitý jak pro matku, tak pro dítě. Děti se rodí s dvakrát vyšším množstvím hořčíku než vápníku, díky čemuž jsou tak pružné a jejich pokožka tak elastická a jemná. Během těhotenství je potřeba se vyhýbat esenciálním olejům. Naše spreje Flexi, Sport a Dream obsahují esenciální oleje. Naše produkty bez přidaných esenciálních olejů jsou velmi vhodné během těhotenství.

Magnéziový Olej Original Spray, Magnéziové Vločky a Magnéziový Olej obsahují pouze přírodní roztok hořčíku. V současné době není známo žádné omezení v dávkování těchto produktů.